אודות אגודה ישראלית לסוכרת

אגודה ישראלית לסוכרת

חולי סוכרת מבוגרים מסוג 2, מוצאים באגודה הישראלית לסוכרת בית חם בכל הקשור לקבלת מידע עדכני ומועיל על המחלה ולאופן ההתמודדות היומיומית עמה ועם האתגרים שהיא מציבה. האגודה הישראלית לסוכרת הוקמה בשנת 1954 ושמה לה למטרה לשפר את חייהם ובריאותם של חולי הסוכרת, לקדם מחקרים חדשניים בנושא ולהביא את המחלה למודעות ציבורית מונעת. כיום חברים באגודה רופאים ומומחים שונים, אחיות, דיאטניות וכמובן חולי סוכרת ותיקים וחדשים.

קידום ופיתוח

האגודה הישראלית לסוכרת שמה לה למטרה לתרום לקידום ופיתוח המחקר המדעי בסוכרת, על מנת להביא לייעול הטיפול בחולים. האגודה מעניקה מלגות מחקר, מקיימת קשרים עם מרכזי מחקר אחרים המתמקדים במחלה ועם הארגון העולמי לחקר הסוכרת, מחברת בין רופאים וחוקרים ישראליים לעמיתיהם בחו”ל ומשתתפת בכל הכינוסים המדעיים החשובים בתחום.

חינוך ומודעות

האגודה לסוכרת בישראל מקיימת ימי עיון והדרכה לרופאים, אחיות, דיאטניות ומטפלים שונים ומעדכנת אותם במידע שוטף ובכל חידושי המחקרים האחרונים על המחלה וכן על סיבוכי הסוכרת. מלבד זאת, מטרה עיקרית וחשובה לאין שיעור היא הדרכת החולים הסוכרתיים עצמם לקחת אחריות על בריאותם ולספק להם את כל המידע הנחוץ לשם כך.